Categories
GRILLE NORMAN
What's New?

ATMOS D15 P KOCIOŁ NA PELET

Ask for price

Manufacturer: ATMOS
Model: D15P
Shipment:10 days,
product on order
Product avaliable
Weight:300.00 kg
Check shipping costs

Shipping of this product

Kocioł na pelet ATMOS D 15PSą one przeznaczone do spalania peletu .Palnik znajduje się  po lewej lub prawej stronie kotła, w zależności od potrzeb klienta .Piec wyposażony  jest  w integrowany palnik  peletowy , który jest w pełni zautomatyzowany. Zbiornik paliwa znajduje się obok kotła lub w sąsiednim pomieszczeniu i może być dowolnego  rozmiar (standardowo 250, 500 lub 1000 l). Za pomocą przenośnika ślimakowego pelet  podawany  jest ze zbiornika (magazynu)do palnika kotła .  

 Uruchomienie palnika jest  w pełni automatycznie. Procedurę rozpalania kocioł rozpoczyna przez podanie podajnikiem ślimakowym do palnika odpowiednią ilość peletu ,następnie element grzejny  automatycznie rozpala go  Moc kotła i pozostałe funkcje palnika są sterowane elektronicznie, co pozwala na dostosowanie pracy kotła do konkretnej instalacji. Dodawanie paliwa, czyszczenie komory spalania palnika i usuwanie popiołu wykonuje się raz na 1-30 dni, w zależności od jakości peletu. Przy zastosowaniu dodatkowej funkcji (automatycznego usuwania popiołu )  kocioł automatycznie sam  usunie popiół z pieca .

Dużą zaletą naszych kotłów na pelety D15P. D20P, D30P, D40P i D50P jest to, że po demontażu palnika i zastąpienie go zaślepką , jest możliwe palenie drewnem  . Cechy te powodują, że kotły te oferują ten sam komfort w zakresie obsługi i wartości użytkowej, jak Kotły działające na gaz propan-butan lub olej opałowy czy gaz ziemny . Główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do gazu ziemnego lub  oleju opałowego , spalają odnawialne źródła energii

Dla małych kotłów zalecany jest palnik:
Typ  ATMOS A25     Zakres mocy 4,5 - 24 kW
Palnik ATMOS A25 jest przystosowany do spalania tylko dobrej jakości peletu drzewnego wykonanego z miękkiego drewna bez kory Ø6-8 mm, o długość 10-25 mm, o mocy grzewczej 16-19MJ*kg-1 . Zaletą tego palnika jest automatyczny zapłon peletu spiralą zapłonowa, który odpala się kiedy spalanie jest potrzebne. Kotły i palniki cechują się wysoką jakością spalania i sprawnością na poziomie 85-90%.Więkoszość konkurencyjnych produktów nie posiada automatycznego zapłonu, tylko utrzymują gorącą warstwę, która powoduje wyjście spalin o niskiej temperaturze poniżej 100 ° C. Takie działanie powoduje skraplanie się kwasów i smoły w komorze spalania i kominie, niższą skuteczność, częstsze czyszczenie i wyższą emisję. Popiół powinien być usuwany co 7 - 30 dni w zależności od rodzaju paliwa i mocy kotła. Palniki nie nadają się do spalania peletów ciemnych, które mogą powodować spiekanie się popiołu ze względu na dużą zawartość piasku. W takim przypadku konieczne jest czyszczenie komory spalania co 1 - 3 dni, przez co tracimy komfort obsługi kotła.
                                    

instrukcja Download file
instrukcja Download file

There are currently no product reviews.

Write Review
News
07-04-2016
16-11-2015
Shopping Cart
... is empty

Specials
Without Tax: 0 0
With Tax: 0 0
Piec kuchenny z fukcją c.o. TEMY PLUS P 20
Without Tax: 0 0
With Tax: 0 0
KUCHNIA WĘGLOWA ROYAL 720 BIAŁĄ - PROPMOCJA
Without Tax: 0 0
With Tax: 0 0
GRILL OGRODOWY NORMAN ATLAS
Without Tax: 0 0
With Tax: 0 0
TEMY+P25
Without Tax: 0 0
With Tax: 0 0
PIEC KUCHENNY TREND
Without Tax: 0 0
With Tax: 0 0
PIEC KAFLOWY PRZENOŚNY KACPER brązowy
Without Tax: 0 0
With Tax: 0 0
Notifications

ATMOS D15 P KOCIOŁ NA PELET

Bestsellers
Manufacturer Info

ATMOS Homepage

Other products

Google translate
I accept
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zapoznałem się i akceptuję regulamin sklepu