• Przechowalnia 0
 • SOLARNY 2 PŁASZCZOWY OGRZEWACZ C.W.U. ERMET 300 L. SKAY
  Szybki podgląd
  GRILL OGRODOWY NORMAN INCA
  Szybki podgląd
  Netto: 2,520,33 zł
  Brutto: 3,100,00 zł
  WĘŻOWNICA Z MIEDZI KARBOWANEJ, IDEALNY WYMIENNIK
  Szybki podgląd
  Grzejnik gazowy, ogrzewacz, piecyk, konwektor FUJIJAMA FHS 11000 wentylator
  Szybki podgląd
  Netto: 1,764,23 zł
  Brutto: 2,170,00 zł
  ATMOS, IZOLACJA SO252 32mm
  Szybki podgląd
  Netto: 89,43 zł
  Brutto: 110,00 zł
  KOLEKTOR SŁONECZNY BASENOWY PRZEPŁYWOWY JNMK 15 RUROWY
  Szybki podgląd
  Netto: 1,138,21 zł
  Brutto: 1,400,00 zł
  PIEC KUCHENNY KAFLOWY, KUCHNIA PRZENOŚNA TD 8
  Szybki podgląd
  Netto: 3,601,63 zł
  Brutto: 4,430,00 zł
  Grzejnik gazowy, ogrzewacz, piecyk ŻELIWNY HOSSEVEN HDU-3 DKV wentylator
  Szybki podgląd
  Netto: 1,544,72 zł
  Brutto: 1,900,00 zł

  ATMOS D20 P KOCIOŁ NA PELET

  Producent: ATMOS
  Kod: D20P
  Wysyłka:produkt na zamówienie
  Produkt dostępny (1 SZTUKA)
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  ATMOS D20 P KOCIOŁ NA PELET


  KLASA 5 

  Są one przeznaczone do spalania peletu .Palnik znajduje się  po lewej lub prawej stronie kotła, w zależności od potrzeb klienta .Piec wyposażony  jest  w integrowany palnik  peletowy , który jest w pełni zautomatyzowany. Zbiornik paliwa znajduje się obok kotła lub w sąsiednim pomieszczeniu i może być dowolnego  rozmiaru (standardowo 250, 500 lub 1000 l). Za pomocą przenośnika ślimakowego pelet  podawany  jest ze zbiornika (magazynu)do palnika kotła .  

  Uruchomienie palnika jest  w pełni automatycznie. Procedurę rozpalania kocioł rozpoczyna przez podanie podajnikiem ślimakowym do palnika odpowiednią ilość peletu ,następnie element grzejny  automatycznie rozpala go . Moc kotła i pozostałe funkcje palnika są sterowane elektronicznie, co pozwala na dostosowanie pracy kotła do konkretnej instalacji. Dodawanie paliwa, czyszczenie komory spalania palnika i usuwanie popiołu wykonuje się raz na 1-30 dni, w zależności od jakości peletu. Przy zastosowaniu dodatkowej funkcji (automatycznego usuwania popiołu )  kocioł automatycznie sam usunie popiół z pieca . Dużą zaletą naszych kotłów na pelety D15P. D20P, D30P, D40P i D50P jest to, że po demontażu palnika i zastąpienie go zaślepką , jest możliwe palenie drewnem  . Cechy te powodują, że kotły te oferują ten sam komfort w zakresie obsługi i wartości użytkowej, jak kotły działające na gaz propan-butan lub olej opałowy czy gaz ziemny . Główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do gazu ziemnego lub  oleju opałowego , spalają one dnawialne źródła energii
   

  Dla małych kotłów zalecany jest palnik: Typ ATMOS A25 -Zakres mocy4,5 - 24 kW

     Palnik ATMOS A25 jest przystosowany do spalania tylko dobrej jakości peletu drzewnego wykonanego z miękkiego drewna bez kory Ø6-8 mm, o długość 10-25 mm, o mocy grzewczej 16-19MJ*kg-1 . Zaletą tego palnika jest automatyczny zapłon peletu spiralą zapłonowa, który odpala się kiedy spalanie jest potrzebne. Kotły i palniki cechują się wysoką jakością spalania i sprawnością na poziomie 85-90%.Więkoszość konkurencyjnych produktów nie posiada automatycznego zapłonu, tylko utrzymują gorącą warstwę, która powoduje wyjście spalin o niskiej temperaturze poniżej 100 ° C. Takie działanie powoduje skraplanie się kwasów i smoły w komorze spalania i kominie, niższą skuteczność, częstsze czyszczenie i wyższą emisję. Popiół powinien być usuwany co 7 - 30 dni w zależności od rodzaju paliwa i mocy kotła. Palniki nie nadają się do spalania peletów ciemnych, które mogą powodować spiekanie się popiołu ze względu na dużą zawartość piasku. W takim przypadku konieczne jest czyszczenie komory spalania co 1 - 3 dni, przez co tracimy komfort obsługi kotła.
  Przenośnik peletu do palnika ATMOS A25: 

  Ślimakowy przenośnik peletu DA1500 o długości 1,5 m, Ø75mm (przekładnia 25W)

  Przenośnik ten jest przeznaczony tylko dla kotłów, gdzie palnik jest po bokach czyli: D14P, D21P, D25P,  D20P, DCxxSP(X), C18SP. Przenośnik ten nie jest przeznaczony do kotłów modyfikowanych.

     instrukcjaPobierz plik
  ETYKIETA ENERGETYCZNAPobierz plik

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze opinii!

  Napisz opinię

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.


  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Zapoznałem się i akceptuję regulamin sklepu
                                                                                                                        OD 1.05.24  -   DO 5.05.24  NIECZYNNE