• Przechowalnia 0
 • WĘŻOWNICA Z MIEDZI KARBOWANEJ, IDEALNY WYMIENNIK
  Szybki podgląd
  SOLARNY 2 PŁASZCZOWY OGRZEWACZ C.W.U. ERMET 300 L. SKAY
  Szybki podgląd
  GRILL OGRODOWY NORMAN ATLAS
  Szybki podgląd
  Netto: 2,317,07 zł
  Brutto: 2,850,00 zł
  PIEC KUCHENNY KAFLOWY, KUCHNIA PRZENOŚNA TD 8
  Szybki podgląd
  Netto: 3,601,63 zł
  Brutto: 4,430,00 zł
  Kuchnia na drewno FAVORIT 90 biała lewa
  Szybki podgląd
  Netto: 3,652,03 zł
  Brutto: 4,492,00 zł
  KOLEKTOR SŁONECZNY BASENOWY PRZEPŁYWOWY JNMK 15 RUROWY
  Szybki podgląd
  Netto: 1,138,21 zł
  Brutto: 1,400,00 zł
  ATMOS, IZOLACJA SO252 32mm
  Szybki podgląd
  Netto: 138,21 zł
  Brutto: 170,00 zł

  ATMOS D20 P KOCIOŁ NA PELET

  Zapytaj o cenę

  Producent: ATMOS
  Kod: D20P
  Wysyłka:produkt na zamówienie
  Produkt niedostępny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  ATMOS D20 P KOCIOŁ NA PELET


  KLASA 5 

  Są one przeznaczone do spalania peletu .Palnik znajduje się  po lewej lub prawej stronie kotła, w zależności od potrzeb klienta .Piec wyposażony  jest  w integrowany palnik  peletowy , który jest w pełni zautomatyzowany. Zbiornik paliwa znajduje się obok kotła lub w sąsiednim pomieszczeniu i może być dowolnego  rozmiaru (standardowo 250, 500 lub 1000 l). Za pomocą przenośnika ślimakowego pelet  podawany  jest ze zbiornika (magazynu)do palnika kotła .  

  Uruchomienie palnika jest  w pełni automatycznie. Procedurę rozpalania kocioł rozpoczyna przez podanie podajnikiem ślimakowym do palnika odpowiednią ilość peletu ,następnie element grzejny  automatycznie rozpala go . Moc kotła i pozostałe funkcje palnika są sterowane elektronicznie, co pozwala na dostosowanie pracy kotła do konkretnej instalacji. Dodawanie paliwa, czyszczenie komory spalania palnika i usuwanie popiołu wykonuje się raz na 1-30 dni, w zależności od jakości peletu. Przy zastosowaniu dodatkowej funkcji (automatycznego usuwania popiołu )  kocioł automatycznie sam usunie popiół z pieca . Dużą zaletą naszych kotłów na pelety D15P. D20P, D30P, D40P i D50P jest to, że po demontażu palnika i zastąpienie go zaślepką , jest możliwe palenie drewnem  . Cechy te powodują, że kotły te oferują ten sam komfort w zakresie obsługi i wartości użytkowej, jak kotły działające na gaz propan-butan lub olej opałowy czy gaz ziemny . Główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do gazu ziemnego lub  oleju opałowego , spalają one dnawialne źródła energii
   

  Dla małych kotłów zalecany jest palnik: Typ ATMOS A25 -Zakres mocy4,5 - 24 kW

     Palnik ATMOS A25 jest przystosowany do spalania tylko dobrej jakości peletu drzewnego wykonanego z miękkiego drewna bez kory Ø6-8 mm, o długość 10-25 mm, o mocy grzewczej 16-19MJ*kg-1 . Zaletą tego palnika jest automatyczny zapłon peletu spiralą zapłonowa, który odpala się kiedy spalanie jest potrzebne. Kotły i palniki cechują się wysoką jakością spalania i sprawnością na poziomie 85-90%.Więkoszość konkurencyjnych produktów nie posiada automatycznego zapłonu, tylko utrzymują gorącą warstwę, która powoduje wyjście spalin o niskiej temperaturze poniżej 100 ° C. Takie działanie powoduje skraplanie się kwasów i smoły w komorze spalania i kominie, niższą skuteczność, częstsze czyszczenie i wyższą emisję. Popiół powinien być usuwany co 7 - 30 dni w zależności od rodzaju paliwa i mocy kotła. Palniki nie nadają się do spalania peletów ciemnych, które mogą powodować spiekanie się popiołu ze względu na dużą zawartość piasku. W takim przypadku konieczne jest czyszczenie komory spalania co 1 - 3 dni, przez co tracimy komfort obsługi kotła.
  Przenośnik peletu do palnika ATMOS A25: 

  Ślimakowy przenośnik peletu DA1500 o długości 1,5 m, Ø75mm (przekładnia 25W)

  Przenośnik ten jest przeznaczony tylko dla kotłów, gdzie palnik jest po bokach czyli: D14P, D21P, D25P,  D20P, DCxxSP(X), C18SP. Przenośnik ten nie jest przeznaczony do kotłów modyfikowanych.

     instrukcjaPobierz plik
  ETYKIETA ENERGETYCZNAPobierz plik

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Zapoznałem się i akceptuję regulamin sklepu